۱۵کاری که افراد فقیر انجام میدهند و افراد ثروتمند اونا رو انجام نمی دهند

15کاری که افراد فقیر انجام میدهند و افراد ثروتمند اونا رو انجام نمی دهند

0

۱۵کاری که افراد فقیر انجام میدهند و افراد ثروتمند اونا رو انجام نمی دهند

فیلم را از لینک زیر ببینید

  https://goo.gl/hh3Ucx

ما میدونیم که خیلی از شما جویای موفقیت مالی هستید برای همین میخواهیم در رابطه با چیزهایی  صحبت کنیم که افراد فقیر انجام میدهند . و به همین خاطر همیشه در یک جایگاه معمولی باقی می مونن  .

لطفاً در رابطه با تمام این موارد فکر کنید تا بتوانید زندگی خودتون رو بهبود ببخشید . در این قسمت فهرستی رو برای شما جمع آوری کردیم که بسیار برای شما می تونه ارزشمند  باشد . تفاوت هایی  بین افراد فقیر و میلیونر وجود داره ، هر چند استثناهایی هم می تواند وجود داشته باشد. اما بخاطر داشته باشید با انجام این عادت های بد به جایی نمیرسید .   و شاید با توقف آن عادتهای بد به  اون رویاهایی که می خواهید  دست پیدا می کنید . در اینجا ۱۵ عادت بدی که افراد فقیر دنبال می کنند و افراد ثروتمند انجام نمی دهند  اشاره می کنیم :

شماره ۱ : افراد فقیر خیلی زیاد تلویزیون تماشا می کنند.

تلویزیون

اجازه بدهید اینطوری بگم که اگر وقت می کنید زیاد تلویزیون رو ببینید پس فرد فقیری هستید . در واقع افراد فقیر خیلی از وقتشون را با دیدن برنامه های کم اهمیت و تکراری تلویزیون تلف می کنند .

این یکی از اون عوامل مختل کننده است که شما رو گیر می اندازه و اجازه نمی دهد از اون دست بکشید .

بنابراین اگر می دونید کدام آدم   معروف با کی ازدواج کرده یا قرار گذاشته ، اگر شبکه خبری خاصی را دوست دارید و یا تمام قسمت های سریال ها را می بینید ، پس خیلی زیاد تلویزیون تماشا می کنید . بگذارید اینطوری بگویم که اخبار مرتبط با هنرمندان هیچ ارزشی به زندگی شما اضافه نمی کنه ، افراد ثروتمند هدف گذاری می کنند تا بجای اینکه تلویزیون ببینند ، خودشون تو برنامه های تلویزیون شرکت کنند .

ممکنه خیلی ها بگویند که دیدن تلویزیون باعث میشود از مشکلاتمون جدا بشیم که مشکل همینه مشکل اینه که با این کار ما دیگه به مشکلاتمون فکر نمی کنیم و به این گفته اندرو کارنگی که می گوید : خیلی سعادتمندم اگر در برابر چندین میلیون دلار، چند سالی از این وقت را که مردم بدون فکر از دست میدهند خریداری میکردم.  

ولی خوب به این موضوع فکر کنید ، آیا واقعاً تلف کردن زمان با دیدن برنامه های تلویزیونی لذت بخشه؟

شاید شما بگویید که با دیدن اخبار تلویزیون از اینکه در دنیا چه اتفاقاتی می افته مطلع میشم اما باید بدونید که بیشتر کانال های تلویزیون راهکارهای مختلفی رو در انتشار اخبار پیش می گیرند و شما می تونید خیلی راحت از طریق اینترنت با صرف زمانی خیلی کم از اخبار جهان مطلع بشید.

شماره ۲ : افراد فقیر زیاد فست فود می خورند

فست فود

سلامتی خیلی مهمه و خیلی از افراد فقیر به اینکه چه چیزی می خورند ، دقت ندارند . و نمی دونند که غذای سالم باید چه جوری باشد و از غذاهای چرب و شیرین، خیلی زیاد استفاده می کنند . اونها به بدنشون ضرر می زنند و در نتیجه نمی تونند بهترین عملکرد خودشون را در کار  داشته  باشند .

اگر شما سالم نباشید تمام جنبه های زندگیتون به طور مستقیم تحت تاثیر قرار می گیرد . چه فیزیکی  ، چه روحی ، چه از لحاظ عاطفی و چه از لحاظ کاری .

شماره ۳ : افراد فقیر اجناس موجود در حراجی را می خرند.

حراجی

اجازه بدید اینطوری بگم که افراد موفق فقط سهام های بورس را در هنگام حراج می خرند و تمرکزشون روی افزایش درآمدشون هست  . محصولات یا لباسی که در حراجی قرار میگیره چیزیه که هیچکس اونارو نخریده . اگر شما دنبال اجناس و یا محصولاتی هستید که حراج باشن دقیقاً نشون میده که نمی تونید هزینه کامل اونارو پرداخت کنید .

شماره ۴: افراد فقیر در دوران جوانی دیرتر از افراد ثروتمند از خواب بیدار  میشند.

زود بیدارشدن

باید بدونید که افراد فقیر تنبل تر از افراد موفق هستن و هر چقدر هم از این نکته ناراحت بشین آمار این رو نشان می دهد . اون کسی که خودش را مجبور می کنه که برای اهدافش زودتر بیدار بشه  احتمالاً در سالهای آینده زندگیش  موفق تر خواهد بود . اما اگر دیر از خواب بیدار بشین ، مطالعه نداشته باشید و وقتتون رو صرف انجام کارهای بی معنی کنید زمانی میرسه که متوجه مشید که چقدر از چیزی که می خواستید عقب افتادید و در نهایت بیچاره میشید .

نکته اینجاست که افرادی که در دوران جوانی وقتشون را صرف رسیدن به اهدافشون نمی کنند در سالهای آینده ء زندگیشون مجبورن سخت کار کنند ، در حالی که موفقیت چندانی کسب نمی کنند . ما همیشه در باره افراد موفق مثل بیل گیتس و وارن بافت برای انگیزه دادن به شما صحبت کردیم و طبق شواهدمون تمامی اونا صبح زود از خواب بیدار میشن.

شماره ۵: افراد فقیر واقعاً خیلی علاقمند به ورزش هستند.

علاقمند ورزش

حقیقت اینه که اگر شما ورزشکار حرفه ای نیستید و یا مالک هیچ باشگاه و یا تیمی نیستید ، دلیلی نداره که به تماشای مسابقات ورزشی بپردازید . اون هم مثل تلویزیون دیدن باعث میشه از واقعیات زندگیتون فرار کنید .

اجازه بدید اینطوری بگم که خودتون رو باید جای فردی بگذارید که هیچ تاثیری در نتیجه ء پایان مسابقه نداره و اگر همینطور ادامه بدید بجای اینکه خودتون به یک ورزشکار حرفه ای و یا مالک باشگاهی بشید ، همیشه تماشاچی باقی می مونید و این موقع است که شروع به انتقاد از بقیه افراد جامعه می کنید . در حالی که خودتون هیچ کار بهتری انجام نداید.

شماره ۶: افراد فقیر به اندازه افراد  موفق به نظافت خودشون اهمیت نمی دهند و روزانه دوش نمی گیرند.

حمام کردن

شاید این به نظر عجیب و غیر عادی باشه اما وقتی افراد موفق رو با افراد ناموفق مقایسه می کنیم متوجه میشیم که این موردهم حقیقت داره  و با توجه به اینکه امروزه اکثر شغل ها جنبه خدماتی دارند ارتباط با دیگران یک امر بسیار ضروریه و یک نوع موفقیت به حساب میاد افرادی که به بهداشت شخصی خودشون توجه نمی کنند نسبت به دیگر افراد از موفقیت کمتری برخوردارند . مردم به آنها  خیلی اعتماد نمی کنند و دوستشون ندارند زمان زیادی را با اونها صرف نمیکنند. مثالی که میشه برای این مورد زد اینکه می بینیم اغلب افراد کلاه بردار از ظاهر خوب و آراسته ای برای فریب مردم استفاده می کنند .و نامرتب بودن ظاهر شما  اثرات منفی روی زندگی شخصی شما میگذاره .

اگر مردم شما رو دوست نداشته باشند و نخوان کنار شما باشن حتی نمی تونید یک شریک زندگی برای خودتون انتخاب بکنید . شاید مسخره به نظر بیاد اما یکی از عوامل موفقیت دوش گرفتن و نظافت در ابتدای صبح است .

شماره ۷ : افراد فقیر دیگران را بخاطر بدبختی هاشون سرزنش می کنند .

سرزنش کردن

چند نفر را میشناسید که برای اینکه هنوز موفق نشدند  هی بهانه گیری می کنند و دیگران را دائماً سرزنش می کنند ؟

شاید بعضی کارها و اعمال در کنترل شخص نباشه . اما ۹۹ درصد زندگی یک نفر به خود اون فرد بستگی داره . پس این رو بخاطر داشته باشید که خود شما در راس زندگیتون ، روابطتتون و کمک به خودتون قرار دارید .

پس به این فکر کنید و بفهمید چه کار باید بکنید . زندگی چیزهایی نیست که برای ما اتفاق می افتد ، زندگی نحوهء واکنش ما به چیزهایی است که برای ما اتفاق می افتد .

افراد فقیر بخاطر بدبیاری در طول زندگی از همه چیز دست می کشند و ناامید میشن . در حالی که افراد موفق بدنبال شکست هاشون میرن تا بفهمند چرا اون اتفاق براشون افتاده و چطوری میتونند از رخ دادن دوباره این اتفاقات در آینده جلوگیری کنند . افراد ثروتمند وقتی در جایگاه یک آدم آسیب پذیر قرار میگیرند از اون آسیب ها جهت بهبود و رشد خودشون بهره های زیادی می برند .

شماره ۸: افراد فقیر هیچ پس اندازی ندارند

پس انداز کردن

یکی از تفاوت های اساسی بین افراد فقیر و افراد ثروتمند اینه که افراد فقیر برای مساله ای که ممکنه در آینده پیش بیاد هیچ گونه آمادگی ندارند ،

پس انداز کردن پول به شما این اجازه رو می ده  که مثلاً اگر یک اتفاق بدی برای شما پیش بیاد و شما پس اندازی  داشته باشید می تونید با استفاده از آن مشکلتون رو حل کنید . اما اگه پس اندازی نداشته باشید و مساله ای فوری  برای شما پیش بیاد چکار می تونید بکیند شما باید خونه ، ماشین و یا طلا و دارایی خودتون رو  با قیمت پایین بفروشید و یا اینکه مجبور باشید وام و قرض بگیرید .

افراد موفق بعد از پشت سر گذاشتن این مشکل در همون جایگاه قبلی که بودند قرار میگیرن و فقط پس اندازشون خرج میشه .اما برای کسی که فقیره زندگی خیلی سخت تر میشه و یا اینکه همیشه بدهکار و زیر نظر طلب کاراش قرار میگیره.

اما کسانی که پول پس انداز می کنند این فرصت رو دارند که در زندگی پیشرفت کنند . در حالی که در آن سو افراد ناموفق اصلاً نمی تونند از چنین فرصت هایی بهره لازم رو ببرند . و به این خاطره که افراد ثروتمند ثروتمند تر میشن و افراد  فقیر فقیرتر .

شماره ۹ : افراد  فقیر برای چیزهای به دردنخور از کارت اعتباریشون پول خرج می کنند، یا وام میگیرند.

کارت اعتباری

یکی از تفاوت های بین افراد فقیر و موفق نحوه استفاده از کارت اعتباریشون . قانون ساده ای وجود داره . اگر شما برای چیزی وام بگیرید که بیشتر از اون وام نتونید پول دربیارید نبایستی اون وام رو بگیرید . و همینقدر ساده است شمابایستی زمانی از کارت اعتباری و یا وام بهره بگیرید که بخواهید در چیزی سرمایه گذاری کنید ،

آیا میخواهید وام بگیرید که یک تلویزیون بزرگتر یا گوشی جدید ایفون بگیرید؟. من به شما میگم که چنین کاری نکنید . مگر اینکه بخواهید از چیزی سود ببرید و یا اینکه از اون گوشی ایفون برای ایجاد یک برنامه کاربردی جهت پیشرفت کسب و کارتون استفاده کنید .

پس نکته خیلی مهم رو همیشه مد نظرتون باشه   اول باید پول در بیارید و بعد از آن اونو خرج کنید.

شماره ۱۰: افراد فقیر دوست دارند بچه های زیادی داشته باشند و خیلی زود دست بکارمیشن

بچه

حقیقت اینه که داشتن بچه های زیاد خیلی خوبه ولی زمان و شرایط مناسب خودش رو لازم داره . داشتن بچه و هزینه های اون در ابتدای زندگی خیلی زیاده و بطور مثال میشه گفت یک بچه کوچیک ماهانه حدود ۲ میلیون تومان هزینه داره . افراد فقیر بخاطر نداشتن اطلاعات و آگاهی کافی و یا محیط نامناسب  بیشتر از افراد ثروتمند تمایل به بچه دار شدن دارن. در مقایسه با افراد موفق که سعی می کنند شرایط زندگیشون رو بهبود ببخشند و بستر لازم برای موفقیت فرزندانشو  فراهم کنند . در صورتی که افراد فقیر زود بچه دار میشن و وقتی اولین بچه شون بدنیا میاد . کشمکش ها شون شروع میشه و بعد از اون دستیابی به اهداف و پیشرفت کردن برای انها خیلی خیلی سخت تر میشه.

شماره ۱۱: افراد فقیر بطور مرتب برای چکاب خودشون به دکتر مراجعه نمی کنند؟

چکاپ

قبلاً در مورد اهمیت سلامتی صحبت کردیم اما این نکته بسیار اهمیت داره ، افراد فقیر به طور مرتب برای چک آپ به دکتر مراجعه نمی کنند،  بگذارید این احتمال خیلی کم رو در نظر بگیریم که اگر فردی دچار یک بیماری خطرناک   مثل سرطان بشه . اگه شما بطور مرتب به دکتر برای چک آپ سلامتی خودتون مراجعه میکردید.خیلی سریع درمراحل ابتدایی بیماری متوجه آن میشدید وامکان درمان برای شما براحتی فراهم میشد و با هزینه خیلی کمتری می تونستید بیماری خودتون رو علاج کنید و سلامتی خودتون رو بدست بیارید.اما اگه از چک آپ غافل بشیدو خیلی دیر متوجه بیماریتون میشدید وقتی متوجه بیماری میشدید که دیگه دیر شده و ممکنه اون بیماری پیشرفت زیادی بکنه و اولا اگه مسری باشه به تمام اعضای خانوادتون سرایت بکنه  . و در آن صورته که دیگه اهمیتی نداره که چقدر پول داشته باشید دیگه زندگی شما دچار مشکل خواهد شد و ممکنه زندگیتون رو از دست بدید.

شماره ۱۲: افراد فقیر قبل از اینکه پول در بیارند برای خودشون خرج می تراشند .

خرج کردن

بزرگترین خطر در زندگی خرج کردن پول قبل از پول درآوردنشه .

اگر خرج هایی را قبل از اینکه پول در بیارید برای خودتون تراش بدید زندگیتون رو به نابودی می برید.

اگر دوست دارید بر روی چیزی هزینه کنید و میدونید که خرج کردن پول می تونه روی زندگیتون تاثیر بذاره و از پس هزینه های اون بر نمیایید ، پس اول کار کنید و پول در بیارید و بعد اون چیزی رو که میخواهید بخرید.

شماره ۱۳: افراد فقیر دور وبر خودشون رو با افراد فقیر دیگه پر میکنند .

همه ما می دانیم که پرندگان همنوع، با هم پرواز می کنند. همان ضرب المثل معروف که میگه: کبوتر با کبوتر باز با باز کند همجنس با همجنس پرواز

ما به میانگین پنج آدمی تبدیل می شویم که بیشتر وقت مان را با آنها سپری می کنیم. ما می توانیم با بررسی آدمهای اطرافمان، کیفیت سلامتی، نگرش و درآمدمان را بگیم. آدمهایی که با آنها وقتمان   طی میکنیم  ، تعیین می کنند که کدام گفت و گوها توجهمان را جلب می کند و مرتب در معرض کدام نگرشها و عقیده ها هستیم.

اگر همه ۵ نفری که کنار شما هستند افراد فقیری باشند چی میشه ؟ یکی از عادت هایی که افراد فقیر دارند  اینه که با افراد فقیر دیگه وقت گذرانی میکنند و به همین خاطره که اونا هر روز فقیر و فقیر تر باقی می مونند . شما به افرادی در کنار خودتون نیاز دارید که شما رو تشویق کنند و شما رو به جلو هول بدند.

کسانی که خودشون   موفق هستند، موفقیت اونا باعث میشه شما هم مجبور بشید وضعیت خودتون رو بهبود ببخشید .   از افراد فقیر فاصله بگیرید و به وقت گذراندن با افراد موفق رو بیارین ترس نداشته باشید . اگر این کار رو نکنید زندگی شما توسط افراد فقیری که فقر شما هم اونا رو خوشحال تر می کنه تباه و نابود میشه .

شماره ۱۴: افراد فقیر هیچ وقت ایده ها و قدرت بالقوه خودشون رو دنبال نمی کنند .

ایده

شما قادر به کنترل اینکه والدین شما چه کسانی هستند و یا اینکه کی و کجا بدینا اومدید ویا اینکه جامعه چگونه با شما رفتار میکنه نیستید !   تنها چیزی که شما قادر به کنترل اون هستید میزان ساعاتیه که صرف تحقق رویاهاتون میکنید . هر کسی در طول شبانه روز ۲۴ ساعت زمان داره  و اما برخی افراد دستاوردهای بیشتری دارند. اینکه چقدر زمان رو به علایق درونی خودتون اختصاص می دید مهمه،  مدتی زمان میبره تا به موفقیت دلخواه خودتون برسید.

شما می دونید از هر ۱۰ تا کار و ایده ۹ تاشون در ابتدای کار شکست میخورن

آیا میدونید چند تا کسب و کار قبل از اینکه جرات کنید و اونا رو شروع کنید  شکست خوردند؟

بنابراین لازمه که شما ایده های خودتون رو دنبال کنید بازخورد بگیرید و بعد اون رو بهبود ببخشید. و دوباره و دوباره و دوباره اونو دنبال کنید.

شماره ۱۵: افراد فقیر براین باورند که دیگران بایستی اونا رو کمک کنند تا به قله های موفقیت برسند .

موفقیت

باید بدونید دنیا چیزی به شما بدهکار نیست هیچ کسی چیزی به شما بدهکار نیست و شما خودتون مسئول زندگیتون هستید . و شما در راس هر چیزی هستید که در زندگی شما رخ میده . نکته اینه که همه وقتی جوان هستند بر این باورند که قراره موفق باشند . اما بعد با  این حقیقت مواجه میشند که جهان هستی با کسانی راه میاد که سعی میکنند بهترین باشند ، افرادی که هرگز جا نمیزنند ، کسانی که به یادگرفتن ادامه میدهند و خودشون رو با هر شرایطی وفق میدهند و میدونند که هیچ کس مشکلات اونارو براشون حل نمی کنه .

سرتون رو بالا بگیرید و با توکل به خدای مهربون به مسیر خودتون ادامه بدید و ممکنه در طول مسیر زندگی با افرادی مواجه بشید که مثل شما فکر می کنند و امکان داره در بخشی از قسمت های این سفر با هم همراه باشید ، در غیر اینصورت شما هم مثل اکثر افراد هستید که زندگی معمولی دارند و در این مسیر با شکست هایی  مواجه شدند .

میدونم این ویدئو خیلی طولانی بود اما معتقدم که ممکنه این ویدئو شما رو در مسیر زندگی کمک کنه اگر کسانی رو میشناسید که این ۱۵ عادت بد رو دنبال می کنند به آنها لطف کنید و این ویدئو رو نشونشون بدید.

در اینجا به یک مطلب دیگه  اشاره میکنم که هدیه من به شماست .

شاید شما فکر کنید افراد فقیر خیلی نسبت به افراد ثروتمند مذهبی هستند ، ولی این نکته درستی نیست   شما رو به فرمایش مولی متقیان توجه میدم که میگه :

از دری که فقر وارد شود از دردیگر دین و ایمان خارج میشود.

ما پیامبران و بزرگان زیادی داشتیم که از راه درست به ثروت های زیادی دست پیدا کردند و با ثروت خودشون تونستند خدمات زیادی رو انجام بدند و مورد دیگه اینکه شما وقتی ثروت مند شدید می تونید براحتی در امور خیره شرکت کنید و بتونید از ثروت و دارایی خودتتون منشا خدمات ارزنده ای بشید  و دین و دنیای خودتون رو بسازید.

و نهایت اینکه ثروت و ثروت مند شدن اصلاً ناپسند و منفور نیست و افراد موفق برای رسیدن به موفقیت  روی توانمندی خودشون  بیشتر از هر چیز دیگه ای سرمایه گذاری  می کنند اما افراد فقیر همیشه منتظر معجزه ای هستند تا به آن ها به خاطر اینکه آدم خوبی هستند ، پاداش بده .

هر چند خیلی از ثروتمندان ، مدیرعامل ها و.. در صحبت ها و اعمال رفتارشون همیشه خدا رو مد نظر دارند و در واقع افراد مثبت و تاثیرگذاری هستند. مثالی که عنوان میشه آقای مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوکه که برای مدت طولانی اعتقادات درستی نداشت ولی بعد از شهرت و موفقیت در کسب و کار خودش اندیشه ها و عقاید بهتری پیدا کرده.

دکترشعبانعلی کوهستانی هستم مشاور کسب و کار   مطالب ما رو در کانال  ثروت سازخلاق دنبال کنید.

ثروت ساز و خلاق باشید.

https://goo.gl/hh3Ucx

خرید محصول صندلی داغ با مجوز رسمی وزارت ارشاد و هزینه پستی رایگان

دکمه خرید

شمامی توانید با ۱۵ هزار تومان سرمایه گذاری کتاب فوق العاده صبح جادویی را خریداری نمائید

صبح جادویی

خرید پستی

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

چرا نظرتان را نمی نویسید؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود.
از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید.