من برای محصولاتم نیاز به مجوز دارم

 

من برای محصولاتم نیاز به مجوز دارم

درصورتي كه شما محصول آموزشي را آماده كرديد و شما مي دانيد كه ارائه  و انتشار هر نوع محتوا چه بصورت چاپي و چه بصورت ديجيتال نياز به مجوز  ارشاد داره و بدون مجوز بخواهيم مطلبي را منتشر كنيم خلاف قانون بوده و فرد ميتواند مورد پيگرد قانوني قرار بگيرد.(

بر اساس مصوبه هیئت‌وزیران در جلسه مورخ ۲۴/۵/۱۳۸۹، ایجاد و فعالیت هر واحد فرهنگی دیجیتال و انتشار هر رسانه دیجیتال منوط به اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و متخلفان بر اساس قانون تعطیل مؤسسات و واحدهای آموزشی و تحقیقاتی و فرهنگی که بدون اخذ مجوز قانونی دایرشده و می‌شود مورد پیگرد قانونی قرار خواهندگرفت.)

ما به شما كمك مي كنيم

 • دریافت مجوز برای محصولات کتاب صوتی ، کتاب دیجیتال (کتاب الكترونیکی) ، پکیج های آموزشی در قالب صوت وتصویر ، فیلم ، جلسات کارگاهی آموزشی از مرکز توسعه اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
 • تهیه، تدوین و تولید و ترجمه محتوا، نشر نرم افزارهای: آموزشی، کاربردی، کودکان، مذهبی و تلفن همراه.
  ● ثبت نرم افزار در مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دریافت: گواهی ثبت، پروانه ی انتشار، مجوز تکثیر و هولوگرام.
  ● اخذ پروانه انتشار برای نرم افزارهای تولید و یا ترجمه داخلی.و اخذ مجوز تکثیر برای نرم افزارهای خارجی ثبت شده.
  ● خدمات قبل از تکثیر: قفل گذاری و تأمین امنیت – طرّاحی روی سی دی و دی وی دی و قاب.
  ● خدمات تکثیر: رایت – چاپ دیجیتال و استمپری – چاپ لت قاب – چاپ جعبه و محافظ سی دی .
  ● خدمات بعد از تکثیر: تهیّه ی قاب – ایجاد پک.
  ● همکاری در پخش و فروش محصولات نرم افزاری شما.
 • سوالات متداول نشر دیجیتال
 • متن کلیه سوال و جوابهای زیر از سایت مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال گرفته شده استمنظور از ثبت و نشر چیست؟ثبت: عبارت است از ارائه درخواست جهت دریافت “گواهی ثبت” که همان سند مالکیت مادی و معنوی اثر می باشد.نشر: عبارت است از قراردادن نرم افزار جهت استفاده عموم افراد جامعه اعم از اینکه بر روی یکی از حاملهای رایانه ای  تکثیر شده یا به منظور فوق در محیط های رایانه ای قابل استفاده برای دیگران قرار داده شود.در حال حاضر نشر نرم افزارها برای متقاضیان حقیقی یا حقوقی فقط از طریق انتخاب یکی از ناشرین دیجیتال امکان پذیر می باشد (برای دریافت لیست ناشران دیجیتال فعال مورد تایید این مرکز به صفحه اصلی  سایت مراجعه نمایید).نقش ناشران دیجیتال در فرآیند ثبت و نشر آثار چیست؟اشخاص حقوقی که از واحد” امور فعالیتهای فرهنگی دیجیتال” این مرکز مجوز فعالیت دریافت کرده اند به عنوان ناشران دیجیتال شناخته می شوند. متقاضیان انتشار آثار، باید توسط این اشخاص فرآیندهای مرتبط (دریافت پروانه انتشار،مجوز تکثیر،شرکت در جشنواره ها و ….) را انجام دهند.تاییدیه فنی چیست و چگونه می توان دریافت نمود؟جهت دریافت گواهی ثبت ارائه برگه تاییدیه فنی نرم افزار که توسط شورای عالی انفورماتیک صادر می شود ضروریست لذا جهت اقدام به وب سایت زیر مراجعه نمایید:

  www.shci.ir

  فایل تعهد نامه چیست؟

  نمایندگان پس از ارسال درخواست خود به دبیرخانه/ناشر این فایل را از صفحه شخصی خود دریافت نموده و ذخیره می کنند و پس از چاپ و مطالعه، آن را مهر و امضا نموده و همراه مدارک و آثار نرم افزاری به دبیرخانه ارائه می دهند.

  نماینده چه نقشی در این سامانه دارد؟

  شخص نماینده که می تواند حقیقی یا حقوقی باشد به عنوان رابط بین دست اندرکاران اثر و دبیرخانه یا دست اندرکاران  اثر و ناشر آن تعریف شده است.

  دست اندرکاران آثار می توانند نماینده شوند، به عبارتی یک شخص می تواند هم نماینده باشد  و هم دست اندرکار یا دو شخص متفاوت این نقشها را برعهده گیرند.

  اطلاعات نماینده را چگونه می توان تغییر داد؟

  برخی از اطلاعات نماینده را میتوان در فرمهای دست اندرکاران حقیقی و حقوقی تغییر داد(در صورت استفاده از گزینه بارگزاری اطلاعات نماینده) و برخی دیگر با هماهنگی دبیرخانه قابل تغییر می باشند.

  دست اندر کاران چه اشخاصی هستند؟

  اشخاصی که در روند تهیه و یا تولید نرم افزار نقش داشته اند مانند: پدیدآور (برنامه نویس، گرافیست،طراح و تحلیلگر) ، مالک، تهیه کننده یا مجری.

  هزینه ثبت چقدر است و به چه حسابی واریز می شود؟

  مبلغ ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال، شماره حساب ۵۱/۱۰۳۱، قابل پرداخت در بانک ملی، واریز به خزانه داری کل تحت عنوان تمرکز وجوه حاصل از خدمات ثبتی.

  نکته: نرم افزارهای فرهنگی مشمول تخفیف هستند. در این خصوص با دبیرخانه تماس گرفته شود.

  مدارک مورد نیاز برای شروع  فرآیند ثبت چیست؟

  مدارک و آثار مورد نیاز برای ارسال به دبیرخانه ثبت نرم افزار در فایل تعهد نامه درج شده است. متقاضیان ثبت می توانند  پس از ارسال الکترونیکی درخواست به دبیرخانه فایل را با انتخاب دکمه “دریافت تعهدنامه”دریافت کنند و  چنانچه درخواست پروانه انتشار و یا مجوز تکثیر باشد، پس از ارسال الکترونیکی درخواست به ناشران دیجیتال از طریق ایشان می توانندفایل را دریافت کنند.

  فایل تصویر شخص حقیقی و آرم  شخص حقوقی را چگونه می توان تغییر داد؟

  به راهنمایی  صفحه دست اندرکاران حقیقی و حقوقی در صفحه شخصی خود مراجعه نمایید.

  منظور از صفحه شخصی در سایت چیست؟

  به هر متقاضی که درخواست ثبت نرم افزار  خود را دارد کلمه و رمز عبور  اختصاصی داده می شود تا با استفاده از این گذر واژه ها به صفحاتی از سایت وارد شوند که اطلاعات درج شده در آن کاملا اختصاصی می باشد.

  محتوای دیجیتال چیست ؟

  به داده های دیجیتال که دارای نرم افزار مستقل به خود جهت اجرا برروی رایانه نمی باشند، محتوای دیجیتال گفته می شود.

  محتوای دیجیتال شامل چه دسته محصولاتی می شود ؟

  محتواهای در دسته بندی های ذیل در این مرکز با عنوان محتوای دیجیتال شناخته می شود :

  ۱-فایلهای صوتی

  نمونه پسوندهای (Wav,MP3,OGG ,WMA,RA,RAM,RM,MID,…)] قطعات کوتاه موسیقی – داستانهای گویا – سخنرانی و …[

  ۲-فایلهای تصویری (فیلم)

  نمونه پسوندهای (MPG,AVI,DAT,…) ]فیلم مستند – مداحی – سخنرانی و…[

  ۳-فایلهای متنی

  نمونه پسوندهای (TXT,DOC,PDF,…)

  ۴-فایلهای تصویری ثابت (عکس)

  نمونه پسوندهای (BMP,JPG,GIF,TIF,PSD,CDR,…)

  ۵-فایلهای سیستمی

  نمونه پسوندهای فایلهای غیر اجرایی (DLL,c#,VB.NET,DAT) به جز فایل های (EXE,BAT) موبایل

  سامانه ی برخط چیست ؟

  هر سامانه ای که امکان قراردادن محتواي ديجيتال در معرض دسترس عمـوم و يا بيش از يک هزار مخاطب مشخص يا نا مشخص از طريق بستر شبکه را فراهم می آورد.

  محتوای سامانه ی برخط  شامل چه نوع محصولاتی می شود؟

  محصولاتی نظير شبکه گسترده جهانيWord wide Web، شبکه هاي محليInteranet، شبکه هاي مبتني بر فناوري بلوتوث، شبکه هاي تلفن ثابت و همراه IN، و رسانه برخط پیام ده Sms Senderرا شامل می شود.

  من وارد کننده نرم افزارهای اوریجینال هستم  برای ثبت آثار باید چکار کنم؟

  با توجه به عدم عضویت جمهوری اسلامی ایران به سازمان تجارت جهانی WTO امکان ثبت این آثار و ایفای حقوق طبق قوانین فعلی مقدور نمی باشد.

  لذا کلیه آثار نرم افزاری خارجی قابل عرضه و فروش در کشور می بایست مجوز تکثیر نرم افزار های خارجی را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اخذ نمایند.

  محصولات من ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار هستند برای ثبت چه کارهایی باید انجام دهم؟

  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی ثبت و صدور شناسنامه آثار نرم افزاری تولید داخل در کشور می باشد و باید همانگونه که عرضه می شود تحویل دبیرخانه گردد. جهت ثبت سخت افزاری که مالکیت آن متعلق به متقاضیان می باشد، به اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی مراجعه نمایند.

  ضوابط مرکز در خصوص تولید نرم افزار را از کجا می شود دریافت نمود؟

  در خصوص ضوابط می توانید به صورت حضوری به آدرس مرکز توسعه فناوری اطلاعات خ سمیه روبروی برج سپهر مراجعه نمایند.

  ضوابط فایلهای روی حامل و روی بسته را از کجا می شود دریافت کرد؟

  رعایت دستور العمل خط و زبان فارسی الزامی است. در روی حامل، بسته یا صفحه اول نرم افزار  فضای متن فارسی باید حداقل یک و نیم برابر متون خارجی باشد.

  مدارک را چگونه باید آماده سازی و ارسال کنم؟

  ارجاع به برگه های تعهد نامه شود (فایل حاوی این برگه ها پس از ارسال درخواست از منوی درخواست به ناشر/دبیرخانه قابل دریافت است).

  منظور از تعلیق  چیست؟

  آثار نرم افزاری که در واحد های بررسی مشروط به اصلاح نرم افزار می باشند، پس از اعلان  ابلاغیه (ارسال به  صفحه شخصی متقاضیان) در صورت عدم اصلاح و تحویل در مهلت های مقرر، به صورت سیستمی از فرآیند بررسی خارج می شوند که قابل بازگشت نیست.

  در این حالت می بایست نرم افزار دوباره در سامانه ثبت و کد پیگیری جدید دریافت نماید و مبالغ واریز شده نیز مجددا اخذ می گردد.

  مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز نرم افزار :

  الف) تهیه کننده یا مالک نرم افزار

  تکمیل و ارسال فرم پیوست مربوط به مشخصات تهیه کننده یا مالک نرم افزار (برای افراد حقیقی)  یا  تکمیل و ارسال فرم مشخصات تهیه کننده یا مالک نرم افزار (برای افراد حقوقی)

  کپی شناسنامه + فایل JPG از صفحه اول شناسنامه

  کپی پشت و رو از کارت ملی + فایل JPG از صفحه پشت و رو کارت ملی

  کپی از آگهی نامه تاسیس شرکت  + فایل JPG  (فقط برای افراد حقوقی)

  کپی آخرین روزنامه رسمی شرکت  + فایل JPG (فقط برای افراد حقوقی)

  ب) نرم افزار

  تکمیل و ارسال فرم مشخصات نرم افزار

  پنج سری کامل از  CDیا DVD  نرم افزار

  پنج سری کامل از متعلقات نرم افزار (مانند: شماره سریال، قفل سخت افزاری یا …)

  پنج سری پرینت (سیاه سفید یا رنگی) از طرح مربوط به جلد یا جعبه نرم افزار بر روی برگه A4 + فایل JPG  طرح مربوطه

  پنج سری پرینت (سیاه سفید یا رنگی) از طرح مربوط به لیبل روی CD  یا DVD  بر روی برگه A5  + فایل JPG  طرح مربوطه

  تذکر: با توجه به اینکه علاوه بر محتوای نرم افزار ، طرح جلد و لیبل هم مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تائید شدن مجوز صادر میشود ، قبل از صدور مجوز اقدام به چاپ پک یا جلد نرم افزار ننمائید.

  دانلود فرم مشخصات تهیه کننده یا مالک نرم افزار برای افراد حقیقی

  دانلود فرم مشخصات تهیه کننده یا مالک نرم افزار برای افراد حقوقی

  دانلود فرم مشخصات نرم افزار برای افراد حقیقی

 • ارائه خدمات نشر دیجیتالموسسه فرهنگي هنري هنر مهر ايده (هما) دارای مجوز رسمی از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آماده همکاری و ارائه خدمات نشر دیجیتال به کلیه شرکتهای تولیدکننده بسته های نرم افزاری، شرکتهای تبلیغاتی ، روابط عمومی سازمانها و افراد حقیقی و حقوقی میباشد.خدمات نشر دیجیتال شامل:
  * ثبت نرم افزار در مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
  * اخذ پروانه انتشار برای نرم افزارهای تولید و یا ترجمه داخلی.
  * اخذ مجوز تکثیر برای نرم افزارهای خارجی ثبت شده.
  * تولید و تکثیر محصولات دارای مجوز.
  * اخذ هولوگرام برای محصولات دارای مجوز.
  * همکاری در پخش و فروش محصولات نرم افزاری شما.

  مراحل گرفتن هولوگرام برای محصولات نرم افزاری:

  مرحله اول:
  ثبت نرم افزار در سایت مرکز توسعه فناوری و اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این مرحله توسط تهیه کننده نرم افزار ، مالک نرم افزار یا ناشر نرم افزار قابل انجام میباشد.

  مرحله دوم:
  صدور شناسنامه نرم افزار و اخذ مجوز نشر نرم افزار ، این مرحله فقط توسط ناشرین دیجیتال که دارای مجوز رسمی از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی میباشند، قابل انجام است.

  مرحله سوم:
  دریافت هولوگرام فقط برای محصولاتی که دارای مجوز نشر یا تکثیر داشته باشند امکان پذیر است، این مرحله هم فقط توسط ناشرین دیجیتال که دارای مجوز رسمی از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی میباشند، قابل انجام است.

  اصطلاحات رایج در صنعت نشر دیجیتال

  ناشر دیجیتال:
  شخص حقيقي يا حقوقي وفق قوانين مربوط با تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ، اجازه اشتغال به نشر ديجيتال را دارد.

  تولید کننده:
  هر شخصی که نقش پدید آورنده و یا مالک نرم افزار را ایفا کند تولید کننده اثر شناخته می شود. مالک نرم افزار می تواند شخص پدیدآورنده، کارفرما، سفارش دهنده و یا استخدام کننده باشد.
  تهیه کننده (مجری)
  تهیه کننده واسط بین مالک(کارفرما) و پدیدآورندگان نرم افزار می باشد. وجود این نقش در تولید یک نرم افزار الزامی نیست و مالک(کارفرما) می تواند این وظیفه را نیز خود بر عهده گیرد. تهیه کننده در حقوق مادی و معنوی نرم افزار حقی ندارد مگر اینکه در متن قرارداد تنظیم شده با مالک(کارفرما) یا پدیدآورندگان نرم افزار به شکل دیگری توافق شده باشد.

  برای اینکه شخصیتی تهیه کننده باشد باید شرایط زیر مهیا باشد:
  -اول اینکه سرمایه کار توسط او پرداخت شود (این سرمایه ممکن است وام یا کمک بلاعوض یا حتی متعلق به شخص دیگری باشد)
  -دوم اینکه پدید آورندگان مستقیماً توسط وی انتخاب و بکارگیری شده یا توسط نماینده او (مانند کارگردان) انتخاب شوند
  حاملهای دیجیتال
  تعریف حامل آثار نرم افزاری(دیجیتالی) در این سایت به شرح زیر است:
  ۱-مبتنی بر حامل که آثار نرم افزاری بر روی سی دی، دی وی دی و … ارائه می شود.
  ۲-مبتنی بر خط که آثار تولیدی دیجیتالی بر بستر رسانه های دیجیتالی نظیر خطوط تلفن و شبکه جهانی اینترنت ارائه می شوند.
  پروانه انتشار
  کلیه نرم افزارهای تولید و یا ترجمه در داخل باید برای توزیع و نشر در جامعه، پروانه انتشار دریافت نمایند و متقاضی برای تکثیر نرم افزار باید پروانه انتشار دریافت نماید. در غیر اینصورت اجازه تکثیر و انتشار نخواهد داشت و در صورت تخلف، مشمول پیگرد قانونی خواهد بود. پروانه های انتشار صادر شده مدت دار بوده و پس از انقضای زمان، بی اعتبار تلقی می شوند.
  نکته۱ – برای نرم افزارهای تولید داخل، بعد از انقضای زمان پروانه انتشار، با درخواست مجدد مالک امکان صدور پروانه انتشار برای همان ناشر اولیه یا ناشر دیگر وجود دارد مگر آنکه در قرارداد اولیه، مالک کلیه حقوق نشر اثر را به صورت انحصار و با قید زمان نامحدود به ناشر اولیه واگذار کرده باشد که در این صورت پروانه انتشار مجدد تنها برای همان ناشر قابل صدور می باشد.
  نکته۲ – متقاضیانی که برای گواهی ثبت نرم افزار اقدام می کنند، می توانند به طور همزمان، برای مجوز انتشار نیز درخواست دهند و نیازی به طی مراحل مجدد ندارند.
  نکته۳ – برای دریافت مجوز انتشار نیازی به ارائه تائیدیه فنی شورای عالی انفورماتیک نمی باشد.
  نکته۴ – آثار فیلم و موسیقی که در قالب های رایج این نوع آثار – قابل استفاده در دستگاه های پخش خانگی- ارائه می شوند، نرم افزار محسوب نمی شوند و برای دریافت پروانه انتشار باید به سایر معاونتهای مربوطه(معاونتهای وزارت ارشاد) مراجعه نمایند.
  نکته۵ – برای تکثیر نرم افزارهای داخلی مالک یا ناشر اثر باید جهت دریافت مجوز اقدام نماید. در صورتی که ناشر برای درخواست پروانه انتشار اقدام می نماید باید اجازه مالک مادی اثر را برای تکثیر نرم افزار ارائه نماید.
  نکته۶- پروانه انتشار هیچگونه حق مالکیت مادی را برای دارنده ی آن ایجاد و یا اثبات نمی کند.

  گواهی ثبت
  گواهی ثبت نرم‌افزار، سند مالکیت معنوی اثر برای پدید آورنده آن و مالکیت مادی برای دارنده گواهی می باشد. کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که پدیدآورنده نرم افزار می باشند، به منظور ثبت حقوق معنوی و مادی نرم افزار خود می توانند درخواست دریافت گواهی ثبت نرم افزار نمایند. هر نرم افزار، فقط یک بار می تواند گواهی ثبت دریافت دارد.حقوق معنوی اثر قابل واگذاری نمی باشد.
  برای دریافت گواهی ثبت ارائه تائیدیه فنی شورای عالی انفورماتیک الزامی باشد. آثاری که ترکیب اثر آنها، مجموعه برنامه تولید داخل باشد در صورت دریافت این تاییدیه می تواند گواهی ثبت نیز بگیرد.
  لازم به ذکر است حقوق معنوی برای پدید آورندگان کلیه آثار تولید داخل به صورت مشاع بوده و هرگونه نقل و انتقال حقوق مادی نرم افزار نیاز به اجازه تمام افراد ذکر شده در گواهی ثبت دارد. همچنین کلیه اشخاصی که به عنوان مالک در گواهی ذکر شده اند به صورت مشاع در حقوق مادی نرم افزار سهیم خواهند بود مگر آنکه درصد مالکیت معینی برای افراد مشخص کرده باشند.
  نمونه ی تصویر روی جلد گواهی ثبت.

  مجوز تکثیر
  به دلیل ضرورت ساماندهی بازار و نظارت بر توزیع آثار نرم افزاری در کشور، و همچنین عدم تصویب قانون برای ثبت و حمایت از حقوق پدیدآورندگان خارج از کشور، نرم افزارهای خارجی، از جهت محتوایی بررسی شده و فقط «مجوز تکثیر» برای آنها صادر می شود. این نرم افزارها برای تکثیر در مراکز معتبر باید مجوز تکثیر دریافت نمایند. نرم افزارهای خارجی می توانند توسط چندین متقاضی، مجوز تکثیر دریافت نمایند و این مجوز حقی در مورد مالکیت آن نرم افزار ایجاد نمی کند.
  نکته: آثار خارجی که توسط تولید کنندگان داخلی ترجمه شده باشد و یا توسعه ای در محتوا یا کارکرد آنها انجام شده باشد، در صورت اثبات ارزشمند بودن ترجمه یا توسعه انجام گرفته شده، امکان دریافت پروانه انتشار تعلق می یابد و تنها مقدار کار ویرایش، توسعه و یا توسعه انجام یافته در داخل مشمول قانون حمایت از پدید آورندگان رایانه ای می شود. لازم به ذکر است توسعه ی انجام یافته، هیچ گونه حق مادی ( اعم از حق انحصاری در زمینه نشر یا عرضه اثر ) نسبت به اصل اثر خارجی برای انجام دهنده ی توسعه ایجاد نمی کند و سایر افراد کماکان می توانند نسبت به انتشار اصل اثر خارجی، ( با رعایت ضوابط مربوطه ) اقدام نمایند.
  شرکتهایی که نمایندگی انحصار اثر خارجی را از مالک حقیقی آن دریافت کرده باشند از حق انحصاری برای توسعه، تکثیر و توزیع نرم افزار مربوطه برخوردارند. بدیهی است توزیع آثار خارجی فوق الذکر نیز مشمول قوانین نرم افزار ( طی مراحل بررسی و اخذ مجوز انتشار مربوطه) می باشد.

   بررسی
  بررسی نرم افزار در ۳ واحد ذیل انجام می گیرد:

  ۱- بررسی کلی : بررسی کل محتوای نرم افزار و عدم مغایرت نرم افزار و محتوای آن با ضوابط فرهنگی، سیاسی و اخلاقی
  ۲- بررسی تفکیکی: بررسی تخصصی محتواهایی از نوع کتاب، فیلم، موسیقی، تصویر و … توسط کارشناسان معاونت های تخصصی مربوطه از لحاظ عدم مغایرت با ضوابط فرهنگی و رعایت حقوق مادی داده های محتوایی به کاررفته در آن
  ۳- بررسی تطبیقی: بررسی صحت مشخصات ارائه شده از سوی متقاضی و تطابق آن با نرم افزار، تایید عنوان اثر، تعیین حجم و نوع عرضه اثر، بررسی فنی نرم افزار از جهت رعایت حقوق مادی پدیدآورندگان داده های رایانه ای در آن و بررسی محتواهای پنهان نرم‌افزار از جهت احتمال پنهان‌نگاری اطلاعات

  مراحل ارائه خدمات نشر دیجیتال:

  ۱) پس از هماهنگی با موسسه  (از طریق ارسال ایمیل یا بصورت تلفنی) یک نسخه از محصول تمام متعلقات آن (مانند طرح روی سی دی، جعبه سی دی، کتابچه های جانبی و …) به نشانی شرکت جهت بررسی اولیه ارسال کنید.

  ۲) پس از بررسی کارشناسان موسسه در خصوص موضوع، کیفیت محتوا، کیفیت فنی رابط کاربری ، کیفیت گرافیک و تأیید محصول توسط ما، قراردادی جهت انجام امور مربوط به نشر دیجیتال و کلیه مراحل تولید با متقاضی بسته شده و کلیه شرایط در قرارداد قید خواهد شد.

  ۳) پس از عقد قرارداد و رفع اشکالات و ایرادات اولیه ، بایست پنج نسخه کامل برای ما ارسال نمائید. ما یک نسخه از آنرا نزد خود نگه داشته و ۴ نسخه دیگر را برای بررسی و تائید به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران ارسال میکنیم.

  ۴) پس از تائید محصول توسط “مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی” برای امور تولید، تهیه هولوگرام و باقی مراحل با شما تماس خواهیم گرفت.

  هولوگرام

  بررهولوگرام یک نشانه تصویری سه بعدی است که با تکنولوژی لیزر بصورت برچسب تولید می‌شود و دارای جلوه‌های بصری منحصر بفرد از نام یا آرم گرافیکی در لایه‌های سه بعدی مختلف می‌باشد. مهمترین ویژگی هولوگرام که باعث شده است به مطمئن ترین برچسب روی کالاها تبدیل شود آن است که این برچسب بعد از تولید به هیچ وجه در هیچ جای دنیا قابل کپی برداری و تکثیر مجدد نمی‌باشد. لذا هولوگرام به عنوان برچسب اطمینان بر روی کالا می‌تواند بهترین ضامن برای اصالت محصول باشد، به طوری که مصرف کننده با دیدن هولوگرام بر روی کالا، باخیال آسوده اقدام به خرید می‌نماید.

  نکات ایمنی هولوگرام ها:
  در این نوع هولوگرام برای ایجاد امنیت بیشتر ، شماره سریالی بر روی برچسب به کار گرفته شده است و همچنین متن خاصی را در هنگام کنده شدن از خود به جای می گذارند و بصورت طرحی از برچسب جدا شده و بر روی سطح قرار می‌گیرد. پس از دریافت پروانه انتشار یا مجوز تکثیر، نرم افزارها جهت توزیع و نشر در جامعه باید هولوگرام دریافت دارند، مراحل دریافت هولوگرام به شرح ذیل است:
  پس از تایید نهایی نرم‌افزار، متقاضی – با در دست داشتن پروانه انتشار و مجوز تکثیر مربوطه – با مراجعه به مراکز تکثیر نرم افزار، جهت تکثیر نرم افزار خود ( حامل های نرم افزاری ) اقدام می نماید.
  مراکز تکثیر، اجازه ندارند نرم افزارهایی بدون مجوز رسمی این مرکز را تکثیرنمایند و درصورت تخلف، با آنان طبق آیین نامه مراکز مربوطه برخورد خواهد شد.
  متقاضی پس از تکثیر، یک نسخه از اثر تکثیر شده را به همراه نامه اعلام وصول از مرکز تکثیر را به این مرکز تحویل می نماید. پس از تایید تطبیق حامل تکثیر شده با نسخه اولیه و با توجه به شمارگان ( با تایید مسوول بخش) هولوگرام در اختیار متقاضی قرار می گیرد.
  متقاضی موظف است هولوگرام‌ها را بر روی تمام نسخه های تولید شده الصاق نماید. متقاضی باید از هرگونه توزیع و انتشار نسخه های تکثیر شده بدون هولوگرام، خودداری نماید